SPOR EĞİTİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

EMDR Tedavisinde İlaç Kullanılır Mı?

YazarMesaj
nullsix

İş/Hobiler : bilgisayar
Lakap : adnan

EMDR Tedavisinde İlaç Kullanılır Mı? Empty
MesajKonu: EMDR Tedavisinde İlaç Kullanılır Mı?   EMDR Tedavisinde İlaç Kullanılır Mı? Icon_minitime2023-01-08, 17:47

İlaç tedavi kullanmak danışanın durumuna göre gerçekleştirilir. İlaç kullanmak şart değildir. Rahatsız durumunun büyük olması ile terapist ilaç tedavisini uygun görebilir. Bu durum tam olarak danışanın durumuna ve terapistin ihtiyaç duymasına bağlıdır.

EMDR Protokolü

Sırasıyla danışan geçmişi, hazırlık aşaması, değerlendirme aşaması, duyarsızlaştırma aşaması olarak gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında terapist parmağını sağa ve sola sallayarak danışanın takip etmesini ister. Bu süreç içerisinde danışanın zihninden geçenleri sorup işlemeyi kontrol ederek rehberlik eder. Sonrasında yerleştirme aşaması, beden tarama aşaması, kapanış aşaması, yeniden değerlendirme aşaması olarak devam eder. Tedavi tamamlandığında ihtiyaç duyulursa tekrar uygulanabilir. Bu üç protokol böylece tamamlanmış oluyor. Bu konu hakkında detaylı bilgiler edinmek isterseniz eğer Papillonpsikiyatri.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Doğru Teşhisler İle Tedavi Eden Güvenilir Terapistler

Psikolojik sorunlarda yöntemler oldukça farklıdır. Her rahatsızlığın ayrı yöntemleri bulunmaktadır. Bu konuda doğru teşhisler ile doğru yöntemlerin uygulanması oldukça önemli bir konudur. Alanında uzmanlaşmış ve bu işi yapabilecek belgelere sahip kişilerce gereken tedaviler alınmalıdır. Bu konuda Ankara EMDR Terapisi sizler için doğru teşhisler ile gerekli yöntemleri uygulayacaktır.
http://google.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlaç Ara & İlaç Rehberi
» Alzheimer ve Demans Tedavisinde TMS
» İlaç Rehberi
» Gebelikte İlaç kullanımı
» Koronavirüs döneminde göz tedavisinde nelere dikkat etmeli?