SPOR EĞİTİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Estetik Cerrahi Ankara

YazarMesaj
ReFlex

İş/Hobiler : webmaster
Lakap : Hakan

Estetik Cerrahi Ankara Empty
MesajKonu: Estetik Cerrahi Ankara   Estetik Cerrahi Ankara Icon_minitime2018-03-21, 07:17

Malumunuz insan bedenindeki tarz değişiklikler, kişinin günlük yaşamını etkileyebilir, estetik görünümünü ve ruh sağlığın bozabilir. Doğuştan var olan bazı işlevsel ve estetik şekil bozuklukları da kişide yukarıda sayılan sıkıntılara yol açabilir. Plastik cerrahi, doğuştan olan veya sonradan ortaya çıkan bu sorunları düzelterek, kişinin yaşamını fonksiyonel, estetik ve ruhsal açıdan kolaylaştırarak topluma kazandıran bir tıp uzmanlık dalıdır. Plastik cerrahi uzmanları yeniden yaratan sihirbaz değil, görünümü bozulmuş yada fonksiyonunu kaybetmiş bir organın kabul edilebilir görünüm ve fonksiyonel hale getirebilmesi için estetik cerrahi ankara genelinde temel cerrahi prensipler doğrultusunda onarım yapan Hipokrat Yemini etmiş tıp doktorlarıdırlar. Günlük konuşmalarda kısaca "Plastik Cerrahi" diye geçen tıp branşının asıl adı "Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi" dir. Plastik sözcüğü eski Yunan dilinde "plastikos", Latince'de "plasticus" sözcüğünden gelmektedir. "Yoğrulabilir", "şekil verilebilir" anlamındadır. Rekonstrüktif sözcüğü ise Latince "reconstruction" kelimesinden türetilmiştir. "Yeniden oluşturma" ve "onarım" anlamına gelir. Plastik cerrahi ameliyatlarında genellikle kişinin kendi dokularından yararlanılır, gereğinde onarım için silikon gibi suni maddeler de kullanılır.
http://www.alexahileleri.com

Estetik Cerrahi Ankara
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Estetik Cerrahi
» Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
» Lazer Epilasyon - Estetik Cerrahi | Shambala.com.tr
» Estetik Cerrahi Uzmanı - Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin
» Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi Göz Sağlığı ve Hastalıkları