SPOR EĞİTİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

HALK OYUNLARI

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

HALK OYUNLARI Empty
MesajKonu: HALK OYUNLARI   HALK OYUNLARI Icon_minitime2008-01-07, 22:39

SÜRE BEDEN EĞİTİMİ
AY HAFTA1. HAFTA – DERS SAATİ: 6 DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME – ÖĞRETMEYÖNTEM VETEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİMTEKNOLOJİLERİ,ARAÇ VEGEREÇLERİ DEĞERLENDİRME(Hedef ve DavranışlaraUlaşma Düzeyi)
MAYIS - HAZİRAN 34.35. HAFTA (28 MAYIS– 08 HAZİRAN) 4 SAAT AMAÇ 29: Halk oyunları ve şarkılı oyunlar ile ilgili koordinasyonu geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Basit hareketleri kapsayan şarkılı oyunlar oynama.2. Yana yürüme ve koşu adımı ile bağlantılı olarak, basit halay figürünü yapma.3. İçinde taklidi hareketler olan halk oyunları oynama.NOT: Halk oyunlarının seçiminde, bulunduğu bölgenin oyunlarına öncelik tanınacaktır. Birden çok figürlü oyunlarda oyunun en basit yürüme ve sekme figürü işlenecektir. İçinde taklidi hareketler bulunan halk oyunlarının en basitini seçiniz (Hayvan taklidi, günlük hayatta yapılan işlerin taklidi vb. oyunların figürleri) A. Halk Oyunları ve Şarkılı Oyunlar1. Basit Hareketli Şarkılı Oyunlar2. Basit Hareketli Halk Oyunları 1. Birlikte ve bireysel çalışmalar2. Anlatım3. Rol oynama4. Gözlem 1. Ünite dergisi2. Kitaplar ansiklopediler 1. Öğrenci davranışlarının gözlenmesi2. Okul dışı yarışma ve gösterilere katılacak düzeyde öğrenciler belirleme3. Öğrenci davranışlarında yetersizliklerin belirlenmesi ve bunları giderici çalışmaların yapılması
36. HAFTA (11 HAZİRAN – 18 HAZİRAN) 2 SAAT AMAÇ 30: Basit ritmli melodilerle oyun oynayabilme.DAVRANIŞLAR1. Basit ritmlerle yürüme, sekme, sıçrama, koşma.2. Ritm eşliğinde yürüme, sekme, sıçrama, koşma ile birlikte gövde ve kollarla hareketler yapma.3. Ritm eşliğinde dönüşler yapma.AMAÇ 31: Halk oyunları ve şarkılı oyunlarda iş birliği yapma, kurallara uyabilme.DAVRANIŞLAR1. Arkadaşları ile birlikte oynamaya istekli olma.2. Oyun oynarken belirlenen sıraya uyma.
https://sporegitim.yetkin-forum.com

HALK OYUNLARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Halk oyunları temel becerileri
» Halk Oyunları ile koordinasyon geliştirebilme.
» En iyi Barbie Oyunları ile En iyi Bakıcı Oyunları Burada
» Barbie oyunları ve Bakıcı oyunları
» Kağıt oyunları ve iskambil oyunları