SPOR EĞİTİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

TOP ALIŞTIRMALARI

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

TOP ALIŞTIRMALARI Empty
MesajKonu: TOP ALIŞTIRMALARI   TOP ALIŞTIRMALARI Icon_minitime2008-01-07, 22:38

SÜRE BEDEN EĞİTİMİ
AY HAFTA1. HAFTA – DERS SAATİ: 6 DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME – ÖĞRETMEYÖNTEM VETEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİMTEKNOLOJİLERİ,ARAÇ VEGEREÇLERİ DEĞERLENDİRME(Hedef ve DavranışlaraUlaşma Düzeyi)
NİSAN - MAYIS 27.28.29.30. HAFTA (09 NİSAN – 04 MAYIS) 8 SAAT AMAÇ 28: Top alıştırmaları ile ilgili koordinasyonu geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Topu belirli hedeflere yuvarlama.2. Çeşitli duruşlarda topu duvara atma, tutma.3. Topu belirli hedeflere atma.4. Topu yukarıya tek ve çift elle atma ve kendi ekseninde dönerek yakalama.5. Topu öne yukarı atma ve koşarak yakalama.6. Eşler karşılıklı topu atma, tutma.7. Çeşitli duruşlarda, topu yerde zıplatma ve ayağa kalkarak tutma.8. Hareket hâlindeyken, değişik yükseklikteki topu çift elle yakalama.9. Hareket hâlindeyken, topu alttan, yandan ve baş üzerinden fırlatma.10. Sıçrayarak topu yakalama.11. Yerde duran topa serbest olarak ayakla vurma. 1. Top Atma Alıştırmaları2. Top Fırlatma Alıştırmaları3. Top Yakalama Alıştırmaları4. Top Zıplatma Alıştırmaları5. Topa Vurma6. Eğlenceli Oyun ve Yarışmalar 1. Hareketlerin gösterilmesi, gösterilen hareketlerin yapılması2. Başarılı öğrencilere hareketleri tekrarlatma3. Birlikte ve bireysel çalışma4. Anlatım5. Rol oynama6. Gözlem 1. Ünite dergisi2. Kitaplar3. Kasalar, toplar, denge ağacı, jimnastik sırası, ipler, halatlar, lobutlar4. Okul dışı yarışma ve gösterilere katılacak düzeydeki öğrencilerin belirlenmesi 1. Öğrenci davranışlarının gözlenmesi.2. Öğrenilen hareketleri uygulatmak.3. Araç ve gereçlerin yerinde kullanılıp kullanılmadığını gözlemek.4. Okul dışı yarışma ve gösterilere katılacak düzeydeki öğrencilerin belirlenmesi5. Yukarıda belirlenen vb. yollarla öğrenci davranışlarındaki yetersizliklerin belirlenmesi ve bunları giderici çalışmaların yapılması.
https://sporegitim.yetkin-forum.com

TOP ALIŞTIRMALARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Düzen alıştırmaları
» Ders bilgileri. Düzen alıştırmaları.