SPOR EĞİTİM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

TIRMANMA

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

TIRMANMA Empty
MesajKonu: TIRMANMA   TIRMANMA Icon_minitime2008-01-07, 22:37

SÜRE BEDEN EĞİTİMİ
AY HAFTA1. HAFTA – DERS SAATİ: 6 DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME – ÖĞRETMEYÖNTEM VETEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİMTEKNOLOJİLERİ,ARAÇ VEGEREÇLERİ DEĞERLENDİRME(Hedef ve DavranışlaraUlaşma Düzeyi)
NİSAN 26. HAFTA ( 02 NİSAN – 06 NİSAN ) 2 SAAT AMAÇ 20: Tırmanmalarda kas kuvveti ve esnekliği ile eklem hareketliliği geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Araçlara maymun gibi tırmanma (Parmaklık, merdiven, çerçeve vb.).2. Araçlara kedi gibi tırmanma (Eğik kalas, direk vb.).3. Yerde ve eğimli yüzeylerde el, ayak yardımıyla sürünme ve tırmanma.4. Art arda yerleştirilmiş araçların arasında emekleme içinden, arasından ve altından sürünerek geçme.AMAÇ 21: Tırmanmalarda kendine güven duygusu geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Yüksek yerlere tırmanma. (Güvenlik sağlanacak)2. Yüksek araçların üzerine yardımla çıkarak tüneme ve derinliğine atlama.
https://sporegitim.yetkin-forum.com

TIRMANMA
1 sayfadaki 1 sayfası